Jeszcze w ubiegłym tygodniu mieliśmy nadzieję, że obronimy Szkieletor. Dziś okazuje się, że nie uwzględniono żadnych argumentów strony społecznej ani projektanta obiektu, nie ujawniono ekspertyzy inżynierskiej o rzekomo złym stanie obiektu, a pilnie rozpoczęto rozbiórkę Szkieletora.
   Kto dokonuje rozbiórki wiemy, ale oficjalnie na stronie internetowej brak ogłoszenia o rozstrzygnięciu konkursu na rozbiórkę i ile to będzie kosztować (wiemy, że nie więcej niż 14 tys.Euro), ale jak to się ma do rozliczenia z wartością pozyskanego złomu - nie wiadomo.
    Koszty dokończenia budowy Szkieletora z przeznaczeniem na galerię, zdaniem zarządu z udzielonej nam odpowiedzi, wielokrotnie przewyższają możliwości spółki. Można więc tylko zapytać: po co te 2 letnie mamienia użytkowników Parku o tym, jaka to piękna przyszłość przewidziana jest dla tego obiektu? że są pieniądze w budżecie Parku zarezerwowane na zaprojektowanie zakończenia budowy; że będą starania o pozyskanie funduszy unijnych na ten cel. .itp. itd.
    Dobrze byłoby, by choć raz prezes  zarządu WPKiW ugryzł się w język nim palnie cokolwiek na temat przyszłości Parku i jego obiektów nie mając ku temu zabezpieczenia finansowego. Odbył zapewne wiele szkoleń z wizerunku i pijarowskich, by tego się wreszcie nauczyć!