No i znowu zwyciężyła głupota. Zastanawiamy się co kieruje wyborcami, którzy na co dzień trafnie oceniają poczynania miernych polityków, a przy urnach głosują po staremu. Dziwimy się, że wyborcy dysponując praktycznie nieograniczonymi źródłami informacji nie interesują się działalnością  osób, które później mają nas reprezentować w tym wypadku w Parlamencie Europejskim. Fakt, że jedyna słuszna siła narodu w minionych wyborach straciła sześciu europosłów jest może dobrym prognostykiem na wybory samorządowe i wybory do sejmu. Wybory samorządowe  interesują nas szczególnie, gdyż odsunięcie platformy od rządzenia województwem to wywalenie na zbity pysk słońca parku.  Myślimy , że jego los jest i tak przesądzony. Być może jakiś mądrzejszy dygnitarz partyjny uprze się i Godlewski poleci. Prezesowi ostatnio „karta nie idzie”.  Tak chciał się przypodobać Buzkowi i Olbrychtowi organizując Kongres Seniora, a tu kicha. „Pech” chciał, że hala „Kapelusz” jest w rozsypce.  Kongres odbył się w kameralnych warunkach. Wstyd nam było kiedy przechadzający się al. Ziętka uczestnicy kongresu głośno komentowali kupy gruzu przy remontowanych fontannach oraz nieskoszoną trawę, sięgającą miejscami do pasa. U nas to jednak normalne, że w niedzielę gruzu się nie sprząta. A  trawa     przecież   musi rosnąć. „Sorki, taki mamy klimat”.

Szumnie zapowiadano również obchody uzyskania wolności. W parku pojawiły się plakaty szczegółowo opisujące wszystkie imprezy. Zastanawialiśmy się kiedy ci biedni pracownicy parku oraz ich guru będą spać. Nagle jacyś „chuligani” pozaklejali plakaty z programem imprez i z tego co wiemy z wielkich planów pozostały jakieś niedobitki. W żadnym wypadku nie chcemy w tym miejscu umniejszyć kapeli „Dżem”. To w końcu również nasza młodość.  A z drugiej strony warto się zastanowić dla kogo ta wolność. Na pewno nie dla byłych pracowników parku sprzedanych przez Godlewskiego jak niewolników. Dziś wiemy, że po roku obowiązywania okresu ochronnego pracownicy ci pracują na umowy-zlecenie za głodowe wynagrodzenie. Podobne, ohydne postępki z pracownikami to w naszym kraju normalka. Nie sposób oprzeć się jedynemu słusznemu twierdzeniu : „Ci którzy wywalczyli wolność otrzymali w zamian niewolnictwo”.
        Z każdej strony docierają do nas sygnały o niegodziwościach  obecnej władzy.  Ta władza uważa, że wszyscy starsi to „odpad”, którego należy się jak najszybciej pozbyć. Mydlą później oczy aktywizacją zawodową 50+, kongresami, PAW- iami.        Obecna władza to  przebój kto więcej weźmie łapówek, kto więcej załatwi swojakom lukratywnych zleceń, kto więcej ukradnie..  Komisja Europejska stworzyła raport na temat korupcji w 28 krajach Unii Europejskiej. Polska wypadła w nim bardzo źle. Bruksela uważa, że skala korupcji w naszym kraju jest „niepokojąca”.  Komisja cytuje badania, z których wynika, że 82 proc. Polaków uważa, że korupcja w naszym kraju jest rozpowszechniona. Jesteśmy po lekturze artykułu „Trójmiejski układ zamknięty”.  Opisane w nim trójmiejskie szambo można śmiało odnieść  do  całego kraju na zasadzie „Polski układ zamknięty”, gdzie króluje najważniejsza dewiza: „Biznesmenie pamiętaj ! Nie bądź chomikiem! Dziel się z urzędnikiem!”. Oczywiście dygnitarze w barwach niebiesko-pomarańczowych tego nie dostrzegają  i tak jak  minister Sikorski twierdzą: „ na Ukrainie kończą się czasy dzikiego kapitalizmu i złodziejstwa”. Na Ukrainie może tak, ale u nas na pewno nie. No cóż proszę Państwa, Polska to dalej taki Tuskbekistan.
      Na koniec, na usta ciśnie się pytanie: Jaki był stan hali „Kapelusz” rok wcześniej, kiedy wierchuszka platformy obradowała w rytmach „szczawiu i mirabelek”. Jak wówczas BOR sprawdziło bezpieczeństwo było, nie było  premiera 40 milionowego narodu? Myślimy, że wówczas pan prezes zaręczył za stan hali. Przecież to poważny człowiek i nie pozwoliłby sobie na mówienie nieprawdy.